SEO оптимІзацІя котру можливо зробити власноруч

SEO ОПТИМІЗАЦІЯ

ВНУТРІШНЯ SEO ОПТИМІЗАЦІЯ

 • SEO просування - це комплекс заходів направленних на поліпшення показників сигналів пошукових машин ранжирування PageRank. СЕО просування бува внутрішнім та зовнішнім. Внутрішнє стосується вашого сервера, коду сайту, структури сайту, тексти, зображення. Зовнішня оптимізація - це все що відбувається за межами вашого ресурсу - зворотні посилання, гостьові пости, репости, лайки, followers та інше. Усі ці зусилля підвищують ранжування та пошукову видачу.
 • SEO оптимізація -це в першу чергу процес, нескінченний і довгий, спрямований на і зміна коду сайту, його змісту і зовнішньої реакції. Наслідкомоптимізації є реакція алгоритмів пошукових систем на ваш ресурс. Розшифровка SEO - Search Engine Optimization
Звичайно це формулювання абстрактна, але за кожним словом стоїть величезний обсяг робіт спрямованний на оптимізацію та підняття вашого ресурсу у результатах пошуку. SEO оптимізація ціна залежить від обсягу робіт які ви бажаете провести, нижче по тексту будуть приблизні ціни на послуги seo оптимізації. Iснують різні алгоритми за якими Google ранжує сайти. Торкнемось двох докладніш та одного дуже коротко.

DESCRIPTION,TITLE

✍ Description, Title - це саме те, як виглядає ваш сайт в результатах пошуку. Наскільки ви виграєте бій за увагу користувача. Додайте смайли, помітну назву, щоб користувач забажав натиснути саме на ваш сайт. На малюнку 1 приклад якісного написання цих розділів.

title, description - вашого сайту

КУРСИВ, ЖИРНИЙ, підкреслЕННЯ, ЗАГОЛОВКИ, СПИСКИ, абзац

👉 Абзаци, курсиви, шрифти - саме це додає яскравості ваших сторінок та при індексації додає карми в очах пошукових ботів. Не забувайте, при просуванні сайту, використовувати ці інструменти. Поділ тексту на абзаци розповість користувачу суттєві різниці.

H-1, ЗАГОЛОВКИ НА СТОРІНЦІ

⭐ H-1 найбільший заголовок. Заголовки H1, H2-H6 - переконайтеся в їх наявності, адже першим що робить робот на сторінці він вичитує заголовки. Перевірте щоб H1-заголовок першого рівня, у Вас на сторінці, був один і не як не біліше. Необхідно щоб цей заголовок був на початку сторінки. Правильно прописані заголовки здатні підняти сторінку в Топ-10. Враховуйте, що заголовок H1 повинен відрізнятися від title. Звичайно багато seo фахівців зменшують обсяг робіт виконуючи seo оптимізація. Зазвичай додають до title назву компанії чи бренду (H1 = title + marketingI3). Саме цим вони позбавляють пошукового робота додаткової інформації про сторінку. Тема може містити одне ключове слово. Розмір заголовка повинен бути як і title до 50-60 символів. Дотримуйтесь такої ієрархії в вашими заголовками

 • •H1
 • ••H2
 • •••H3-H6
Все це можливо організувати ще на рівні формування контенту, у Word або Google DOCX. Приклад на малюнку.

заголовок H1

URL СТОРІНОК

🎏 URL Прагніть до відповідності назви слова у посиланні та змісту на сторінці.  Для пошукових роботів, які підвищують ваш траст TF та Domain Authority, це є важливим. Що мається на увазі? Якщо ви продаєте телевізор, додайте у посилання слово телевізор (televizor). Саме це допоможе роботу зрозуміти зміст сторінці. Не пишіть у вашому посиланні його артикул. Артикул, саме це знаєте тільки Ви. Пошукова система Google не розуміє, що посилання типу wwwсайт/5666555222 це розділ з телевізорами. Це посилання потрібно виконати у форматі wwwsite/televizori/televizor-55-black. Саме таке посилання буде найбільш інформативніше для Гугла, або Яндекса. У такому контексті ваша сео оптимізація буде набагато вигідніше виглядати Google або Yandex ботам.

СТРУКТУРА САЙТУ

📑 Структура сайту, а відповідно і кінцева посилання на сторінку не повинна мати великий рівень вкладеності. Дотримуйтесь золого правила Головна/Розділ/Категорія/ Товар. ЗУПИНІТЬСЯ, так, пошуковими системами враховується і більш, але для користувача ні. Правило маркетолога - менш кліків покупець робить на сайті, тим конверсія отримати замовлення вищче.

 • 1-клік або рівень вкладеності - ваш користувач повинен потрапити у розділ ваших послуг або товарів. Це впливає на поведінкові фактори користувачів вашого ресурсу.
 • 2-кліка - він повинен знаходитись у вашій категорії
 • 3-кліка - він повинен бачити товар або послугу + кнопку замовити
☝🤓 Ще є таке поняття як вартість посилання. Чим менш вкладенність посилання, тим її вартість вищче. Це ідеально підходить для блогових сайтів які торгують посиланнями. Пошукова оптимізація буде проведена в повному обсязі якщо ви виконаєте більшу частину пунктів у цій статті.
Давайте назви сторінкам згідно назви категорій, так, бували випадки що категорії Телевізори мали назву 1234567899999. З сторінками товарів необхідно робити так само. Ідеальна структура сайту на малюнку.

СТРУКТУРА САЙТА

Keywords

 🔍 Для початку потрібно знайти ці самі ключи. Підберіть використовуючи пошук ключових слів Яндекс, або за допомогою Google ADS. Ключі у титлі, ключі у дескріпшен, ключі у Н1. Подивіться заздалегідь keyword ranking. Найчастіше буває, що тільки Ви знаєте специфічні назви продуктів. Наприклад термотрафоретний друк - 10 запитів у місяць. Ну який Ви трафік зможете залучити? Напишіть переводнушки, або малюнки на одязі, принт на футболці. І все стане зрозуміло для користувача. Це варто робити тільки якщо ви маєте бажання зібрати трафік. Якщо мова стосується цільових 10-ти користувачів, то звичайно варто використовувати низькочастотні запити. Вони приведуть вузьку аудиторію. Найкраще їх зібрати контекстною рекламою Google ADS. Низькочастотник, мало коштує, це можливо перевірити, використовуючи google keywords.

ХЛІБНІ КРИХТИ

🥨 Хлібні крихти. Напевно ви вже чули про них, але навіщо потрібні хлібні крихти для роботів? Хлібні крихти знаходяться у верхній частині сторінки і допомогають роботу і користувачеві зрозуміти структуру сайту і місце розташування на даний час. Це навігаційний ланцюжок позитивно позначається на usability сайту, вказуючи пошуковикам поведінку користувача на сторінці. Зрозуміло ща можливо зайнятись і накруткою підписчиків.

Також варто перевірити ваші хлібні крихти на наявність мікророзмітки. Мікророзмітка хлібних крихт проводиться в гугл інструментах з назвою Перевірка структурованих даних.
ХЛЕБНЫЕ КРОШКИ

МИКРОРОЗМІТКА

🔬 Як-то складно? Ні все насправді дуже просто. Це-так звана карта структури даних на сторінці. Мікророзмітка сайту дозволяє роботам легше зчитувати ваш контент на сторінці. У кожного web магазину, наприклад, є як мінімум два розділи. Основний - це магазин, в якому знаходяться товари і який складається з сторінок товарів ну і другорядний, призначений для seo просування для статей. Так ось, картку товару було б логічно для робота Google розмітити як товар, вказавши у мікророзмітці товарів:

 • артикул - sku
 • назва товару - name
 • посилання на зображення - image
 • опис товару - description
 • ціну - price
 • валюту - priceCurrency
та ін. атрибути микророзмітки schema.

ПЕРЕВІРКА МІИКРОРОЗМІТКИ

🛠 Здійснюється інструментами гугл з відповідною назвою Перевірка структурованих даних. Просто завантажте своє посилання і подивіться якіх, атрибутів мікророзмітки, у Вас не вистачає. Цей інструмент багато хто називає як валідатор мікророзмітки. Завдяки атрибутам мр. перевірка мікророзмітки google ботом відбувається дуже швидко. Він бачить де вказана ціна, в де опис товару.

Стандартизація в атрибутах мікроразметрі розписана в schema org. Ну і для статей теж передбачені стандартні мітки за якими яндекс або гугл легко знайдуть автора, заголовок і саму статтю з картинкою на вашому сайті.

Якщо ви користуєтеся стандартними CMS WordPress, OpenCart, 1С-Бітрікс24, Joomla, Drupal, Wix, Revolution, DataLife Engineто, у них мікророзмітка wordpress дозволяє встановити плагін який автоматично зробить все за Вас. В налаштуваннях плагіна потрібно буде вибрати тільки тип сторінки. Товар або стаття.

Битрикс 24 вход. Далі знайдіть у bitrix24.ua сайти. У розділі налаштування Ви знайдете поля у які можливо вписати  Description та Title.

ПРОВЕРКА МИКРОРАЗМЕТКИ

Title ТА Description у ЗОБРАЖЕНЬ

🧐 👉 Паралельно з Alt картинки мають також description та title. Не забувайте заповнювати всі ці атрибути або залиште завдання веб дизайнеру зробити це. Саме це допоможе у ранжуванні сайту.

АТРИБУТ ALT

👨‍🎓 Атрибут alt - наявність цього атрибута у графічному контенті дуже важливо. Це неодноразово заявляють фахівці Google. Видача у пошуку та ранжування сайту, дуже залежить від цього атрибута. Ваша SEO просування може звестися на 0-ль якщо Ви будете ігнорувати це. Саме з цього атрибуту Alt відбувається видача в розділ Зображення у пошукових системах. Alternative Text alt attribute of the <img> допомагає роботам визначити, що саме зображено на картинці.


Коли небудь, штучний інтелект сам навчиться це робити, ну а поки,  це потрібно робити власноруч або просити веб дизайнерів врахувати написання цього атрибута. Наприклад Alt = Title + Категорія розділу. Це поле може бути порожнім але тільки у кнопках іконках і іншої декоративної атрибутики.
Атрибут alt

Caption у ЗОБРАЖЕНЬ

🤓 👉 Заголовок у зображень. Ще однин обов'язковий атрібут для заповнення графічного контенту, фото, картинок. Це так звана підпис до зображення. Існують декілька способів автоматичного проставлення цих атрибутів за допомогою плагінів. У будь-якому випадку це питання потрібно вивчати детальніше самостійно. Немає нічого складного коли є плагін. 5-ть вікон з полями з атрибутів які Ви заповнюєте. Альтернативний текст • Тема • Опис. Нагадуємо про те що зображення повинні бути розміром до 100 kB. Такі параметри зменшать і швидкість завантаження і збільшать показники до пріоритетної видачі саме Вас.


ПІДСУМОК

❗❗❗ І так резюмуємо, внутрішньої оптимізації сайту звичайно не вистачить для виходу у топ. При цьому, Ви зробите на своєму сайті в першу чергу гарні маркери. За цими триггерами, роботи пошукових систем та їх алгоритми ранжирування, будуть більш швидше індексувати ваш контент на сторінці. Індексування сторінки підтягне ваші ключі до пошукового запиту, за цими ключьовими запитами і шукає користувач інформацію в Yandex, Google або в пошуковій системі від Microsoft Bing. Зробіть аудит вашому сайту, подивіться чи перераховані вище зазначені пункти, врахував їх вебдезайнер при верстці. Цей гайд можливо сміливо копіювати і віддавати як ТЗ для написання сайту. Вашому Вебдизайнеру буде легше систематизувати свою роботу, та й Ви в очах цього фахівця підійметесь до його рівня та будите з ним спілкуватися на вебдизайнерскій мові.


Дізнайся за 👇

SEO ПРОСУВАННЯ

Пиши нам ЯКЩО ХОЧЕШ сео
ЗРОБИМО SEO АНАЛІЗ БЕЗКОШТОВНО.
Cookie-файлы
Настройка cookie-файлов
Детальная информация о целях обработки данных и поставщиках, которые мы используем на наших сайтах
Аналитические Cookie-файлы Отключить все
Технические Cookie-файлы
Другие Cookie-файлы
Мы используем файлы Cookie для улучшения работы, персонализации и повышения удобства пользования нашим сайтом. Продолжая посещать сайт, вы соглашаетесь на использование нами файлов Cookie. Подробнее о нашей политике в отношении Cookie.
Подробнее Понятно
Cookies